Nowa polityka prywatnosci i plików Cookies - przeczytaj

Szukaj:
Alfabetyczna lista leków: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z A-Z
   Zapisz się na bezpłatny biuletyn!
   e-mail:
 
   Specjalista Pacjent
Strona główna > Zapytaj o leki > Pacjent > Litera R > Ribomunyl stosowanie u dzieci
Reklama
Ribomunyl stosowanie u dzieci
PACJENT
| Wyślij znajomemu | Wydrukuj tę stronę
Powiadom znajomego o tej stronie
E-mail nadawcy:
E-mail odbiorcy:
Możesz podać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami.
Treść wiadomości:
ukryj
ukryj

... proszę czekać ...
Witam. Mam pytanie. Podaje dziecku od trzech tyg. zgodnie z ulotka ribomunyl. Dostał ją około 5 dni po ostatnim szczepieniu. Często łapie infekcje dlatego lekarz przepisał. Dzisiaj tj.w pierwszy dzień 3 tygodnia podawania leku dałam mu dopiero wieczorem a nie rano bo niestety zapomniałam. I pytanie czy coś mu grozi i jak mu podać jutro?? na czczo czy tez wieczorem?? jak to wygląda. Aha od tygodnia mały ma katar pewnie dostaje nasivin ale nie pomaga jeśli dostanie jakieś kropelki od lekarza czy należy przerwać szczepionkę??
Szanowna Pani, Ribomunyl jest lekiem stosowanym w celu zwiększenia odporności u dzieci i dorosłych. Lek powinien być podawany rano na czczo. Jednorazowe pominięcie dawki nie powinno spowodować zmniejszenia skuteczności terapii. Lek w dawce 1 saszetka dziennie powinien być stosowany przez 3 tygodnie w ciągu 4 następujących po sobie dni. Następnie jeden raz w miesiącu przez 4 kolejne dni 1 saszetka dziennie przed śniadaniem. Terapia może trwać do 5-ciu miesięcy. Jeżeli dziecko nie gorączkuje terapia nie musi być przerywana, chociaż w czasie wizyty należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych przez dziecko lekach.

Źródła:
Pierre Fabre Pharma Fachinformation Ribomunyl uno Tabletten, Granulat (ChPL), Ulotka dla pacjenta
Informacje udzielane przez specjalistów z serwisu Centrum Informacji o Leku nie zastępują porady lekarskiej gdyż żadna informacja uzyskana drogą elektroniczną nie może zastąpić wizyty i bezpośredniego kontaktu z lekarzem prowadzącym.

Data ostatniej aktualizacji podstrony: 2013-02-18 22:53:29

Powered by JamnikCMS
© 2010 Centrum Informacji o Leku. Podpisujemy się pod zasadami HONcode.