Nowa polityka prywatnosci i plików Cookies - przeczytaj

Szukaj:
Alfabetyczna lista leków: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z A-Z
   Zapisz się na bezpłatny biuletyn!
   e-mail:
 
   Specjalista Pacjent
Reklama
Esperal
PACJENT
| Wyślij znajomemu | Wydrukuj tę stronę
Powiadom znajomego o tej stronie
E-mail nadawcy:
E-mail odbiorcy:
Możesz podać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami.
Treść wiadomości:
ukryj
ukryj

... proszę czekać ...
Witam!CHCIAŁABYM SIE DOWIEDZIEC CZY ESPERAL MOZE SPOWODOWAC U MEZCZYZNY BRAK EREKCJI.MĄŻ(67 LAT) ZDECYDOWAŁ SIE NA WSZYCIE TEGO LEKU DWA M-CE.JEST JESZCZE OSOBA PRACUJACA,PŁYWAJACA I JEST ODPOWIEDZIALNY ZA ZAŁOGĘ JAKO KAPITAN.MA PRACE B.STRESUJACA I OSTATNIO MIAL WIELE PROBLEMÓW STATKOWYCH I TROCHE PRZESADZIŁ W ICH"ROZWIAZYWANIU". BARDZO SIE PRZESTRASZYŁ, BO PO TAKIM "ROZŁADOWYWANIU" STRESÓW POJAWIŁY SIE KŁOPOTY Z SERCEM(DUSZNOSCI I KOŁOTANIE).NIE OBYŁO SIE BEZ POMOCY LEKARZA I STĄD DECYZJA O WSZYCIU TEGO JAK TO MÓWIĄ STRASZAKA.W TEJ CHWILI JEST NA MORZU I MA PROBLEM,ŻE NIE MA PORANNEJ EREKCJI JAK I TEZ REAKCJI GDY PANOWIE OGLADAJA FILMY ZE SCENAMI EROTYCZNYMI ,A LIBIDO FUNKCJONUJE NORMALNIE.PROSZE O JAKAS INFORMACJE,BO MAZ JEST ZROZPACZONY,JEST TO DLA NIEGO DRAMAT.CZY JEST TO NIEPOZADANE REAKCJA TEGO LEKU A JEZELI TAK CZY TO MINIE?

W Polsce już nie ma leku o nazwie Esperal, został wyrejestrowany i nie znajduje się obecnie w obrocie. Może Pani mężowi wszyto jakiś odpowiednik Esperalu zawierający tą samą substancje czynną (disulfiram), jeżeli lek został kupiony w Polsce mógłby to być jedynie preparat o nazwie handlowej "Disulfiram" produkowany przez firmę Polfa Warszawa SA. Tak disulfiram może powodować impotencje. Według ulotki producenta leku jest to przemijający objaw niepożądany disulfiramu.
Inne źródła medyczne podają ,że impotencja jest objawem niepożądanym, który może wystąpić na początku leczenia disulfiramem ( zazwyczaj 2 tygodnie). W przypadku Pani męża lek działa już drugi miesiąc, a wiec kuracja już trwa dłuższy czas, jeżeli impotencja męża została wywołana lekiem, powinna ona ustąpić po zakończeniu kuracji - odstawieniu leku.

Źródła:
Ulotka producenta leku Disulfiram
Martindale: The complete drug reference 2007
AHFS Drug Information 2007
WYKAZ PRODUKTÓW LECZNICZYCH DOPUSZCZONYCH DO OBROTU NA TERYTORIUM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Informacje udzielane przez specjalistów z serwisu Centrum Informacji o Leku nie zastępują porady lekarskiej gdyż żadna informacja uzyskana drogą elektroniczną nie może zastąpić wizyty i bezpośredniego kontaktu z lekarzem prowadzącym.

Data ostatniej aktualizacji podstrony: 2008-07-17 10:01:13

Powered by JamnikCMS
© 2010 Centrum Informacji o Leku. Podpisujemy się pod zasadami HONcode.